Archiwum z: Grudzień, 2007

Bóle pleców i kręgosłupa

Bardzo często pod koniec ciąży pojawiają się u kobiet bóle pleców. Są one bardzo nieprzyjemne i w dużym stopniu uniemożliwiają normalne funkcjonowanie kobiety. Owe bóle spowodowane są przyrostem masy dziecka, która pod koniec ciąży wynosi nawet około 4kg. Często również sama mama przybiera dużo na wadze co z kolei wpływa na zwiększenie obciążenia jakiemu poddawany jest kręgosłup. Wszystkie te czynniki powodują zmianę postawy ciała ciężarnej kobiety. Specjaliści radzą przeprowadzanie codziennie lekkiej gimnastyki. Pomaga również leżenie na twardym podłożu (podłodze, twardym materacu itp). Najbardziej wskazaną pozycją jest pozycja na boku.(Brak Komentarzy)

Opuchlizna stóp

p>Opuchnięte stopy są dolegliwością pojawiającą się pod koniec drugiego i w trzecim trymestrze ciąży. Spowodowane jest to faktem, iż w czasie rozwoju dziecka w łonie matki organizm zatrzymuje większe ilości wody niż zwykle. Nie wszystka woda jest normalnie wydalana z ciała ciężarnej i często jest ona zatrzymywana. Poza wodą, obserwuje się też zwiększoną ilość krwi w organizmie. Obie te ciecze gromadzą się w tkankach powodując opuchnięcia. Jak więc temu zapobiegać ? Przede wszystkim nie należy zmniejszać ilości przyjmowanych płynów, gdyż może to doprowadzić do odwodnienia organizmu, co jest zjawiskiem niepożądanym. Specjaliści zalecają natomiast ograniczenie pozycji stojącej, odpoczynek w czasie dnia (najlepiej leżąc z nogami lekko uniesionymi do góry).

zp8497586rq

Możliwość komentowania Opuchlizna stóp została wyłączona Możliwość komentowania Opuchlizna stóp została wyłączona

Dolegliwości w czasie ciąży – zgaga i zaparcia

p> Zaparcia są dosyć powszechnym zjawiskiem. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu ucisku rosnącego dziecka na jelita. Aby zniwelować zaparcia można spożywać produkty spożywcze, które zawierają dużą ilość błonnika.

Zgaga jest zjawiskiem bardzo często pojawiającym się w czasie ciąży. Najczęściej występuje po zjedzeniu posiłku oraz w trakcie odpoczynku. Co zatem robić? Co jeść? Zaleca się spożywanie małych lekkostrawnych i częstych posiłków co nie będzie obciążało żołądka. Dobrym sposobem jest również utrzymywanie głowy w pozycji wyższej niż zwykle.

zp8497586rq

Możliwość komentowania Dolegliwości w czasie ciąży – zgaga i zaparcia została wyłączona Możliwość komentowania Dolegliwości w czasie ciąży – zgaga i zaparcia została wyłączona

Bóle głowy w czasie ciąży

Kolejną z nieprzyjemnych dolegliwości w czasie ciąży są bóle głowy. Do czynników wywołujących tego typu ból należą : nadmiar jaskrawego światłą, hałas, głód, stres, czasem również jedzenie niektórych potraw. Jak zatem radzić sobie gdy ból już się pojawi? Najlepszym sposobem jest drzemka, podczas której relaksujemy się, zapominamy przez chwilę o stresach itp. Równie dobrze przyszła mama może wybrać się na spacer. Zastrzyk świeżego powietrza dotleni komórki i pomoże oderwać się na chwilą od rzeczywistości. To czego nie należy robić to zażywanie bez konsultacji z ginekologiem tabletek przeciwbólowych. Większość z tego typu pigułek zawiera substancje nie wskazane do zażywania przez ciężarne. Kiedy bóle głowy trwają przez dłuższy czas i stają się uciążliwe, należy wtedy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

zp8497586rq

Możliwość komentowania Bóle głowy w czasie ciąży została wyłączona Możliwość komentowania Bóle głowy w czasie ciąży została wyłączona

Mdłości w czasie ciąży

Może na początek napisze coś  o mdłościach. Otóż są one spowodowane nieco inną niż w normalnym czasie (mam na myśli okres poza ciążą)  pracą żołądka oraz przemianą materii. Gromadzone kwasy żołądkowe oraz enzymy powodują nudności i sprawiają, że kobiety ciężarne odczuwają dużo większy niż zwykle dyskomfort. Na tego typu przypadłości zaleca się spożywanie małych i lekkich posiłków, lecz kilka razy dziennie (5 – 6 razy). Przyszłe mamy nie powinny się głodzić i czekać na ssanie w żołądku, gdyż potęguje to mdłości. Nie zalecane jest też spożywanie dużej ilości płynów podczas posiłków, gdyż rozrzedzają one soki żołądkowe i sprawiają że pokarm jest trawiony dłużej. Zaleca się jedzenie jajek, sucharków, herbatników, picie mleka, herbat miętowych i soków. Jeśli kobieta zauważy, że nudności rozpoczynają się po zjedzeniu jakiejś potrawy, wtedy należy wykluczyć ja z menu. Można spróbować jedzenia zup mlecznych, budyniów lecz też nie dłużej niż przez 2 ? 3 dni, gdyż nie zawierają one wszystkich niezbędnych dla przyszłej mamy witamin i minerałów.

zp8497586rq

Możliwość komentowania Mdłości w czasie ciąży została wyłączona Możliwość komentowania Mdłości w czasie ciąży została wyłączona

Sklep internetowy!

Sklepy z odzieżą ciążową – strona w przygotowaniu


(Brak Komentarzy)

Ruszyło forum

Dzisiaj ruszyło nasze forum. Od teraz możecie wymieniać się swoimi problemami, spostrzeżeniami i obawami odnoszącymi się zarówno do ciąży, jak i do okresu po porodzie. Nie zabraknie tematów takich jak : odzież ciążowa, dolegliwości związane z płodem i zdrowiem matki, rola ojca w czasie ciąży, zagospodarowanie czasu wolnego, zakupy ubrań dla przyszłego malucha. Wszelkie pomysły, spostrzeżenia i uwagi mile widziane.

Zapraszamy ciazowa.com.pl


(Brak Komentarzy)