Archiwum z: Styczeń, 2008

Częste oddawanie moczu

Do kolejnych często występujących objawów ciąży zalicza się częstsze niż do tej pory oddawanie moczu. Jest to spowodowane zmianami w gospodarce wodnej organizmu. Ponadto kobiety w pierwszych tygodniach ciąży odczuwają częste pragnienie. Skutkiem idącym za tym jest też lekka opuchlizna dłoni, stóp oraz poczucie ?napompowania? organizmu. Jak już wcześniej powiedziałam mogą być to objawy subiektywne i ich wystąpienie niekoniecznie musi wiązać się z ciążą. Mogą być one po prostu skutkiem przemęczenia, nadmiernej eksploatacji organizmu oraz zmian klimatycznych.(Brak Komentarzy)

Objawy ciąży

Objawy ciąży są tematem budzącym zawsze wiele emocji. Najczęściej to sama kobieta zauważa że z jej ciałem dzieje się coś innego niż powinno. W wielu przypadkach rzekomych objawów potwierdzających ciążę są one tylko fałszywym alarmem. Większość z objawów można zaobserwować dopiero po około 3 ? 4 tygodniach.
Co więc jest prawdziwym symptomem, że rozwijać się będzie w nas nowe życie, a co nie?
Najczęstszym objawem jest zanik krwawienia miesiączkowego (szczególnie u kobiet, które do tej pory miesiączkowały regularnie). Mimo nie pojawienia się okresu nie należy panikować, gdyż wiele czynników ma wpływ na przesunięcie się cyklu, m.in.: stres, zmiana klimatu, przeziębienie, leki… Prawdą jest też, że dwa lub trzy cykle w roku moą zdarzyć się bezowulacyjne i siła rzeczy nie dojdzie do krwawienia. Nieregularne miesiączkowanie występuje również po odstawieniu środków antykoncepcyjnych. Również nudności i osłabienie pojawiają się nieco później niż w pierwszych dniach.


(Brak Komentarzy)

System regulacji oparty na sprzączkach i guziczkach

Ostatnim ze sposobów regulacji odzieży ciążiwej, o którym chce napisać są guziczki i sprzączki przepinane po bokach ubrań. Mają one szerokie zastosowanie zarówno w bluzkach, tunikach, jak i spodniach i spódnicach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkowe centymetry w pasie. Ten system sprawdza się szczególnie u pań ceniących sobie wygodę (nie uciska on ciała), elegancję (sprzączki wyglądają estetycznie) oraz u pań, które nie lubią aby odzież ciążowa odsłaniała brzuszek. Takie ubrania ciążowe nadają się świetnie do pracy, na spacer oraz na specjalne okazje.


(Brak Komentarzy)

Ściągacze i elastyczne wstawki w odzieży ciążowej

Rewelacyjnym rozwiązaniem na regulację odzieży ciążowej jest ściągacz uzupełniony regulacją na specjalny troczek. Dzięki temu ubrania nie opinają brzuszka, wyglądają estetycznie i elegancko. Spodnie czy spódnice nie są workowate. Zaletą jest możliwość noszenia takich ubrań również po ciąży.
Kolejnym sposobem regulacji odzieży ciążowej są wstawki z elastycznej dzianiny wszywane po bokach ubrań. Zaletą jest ich niewidoczność i estetyka. Wstawki te są na tyle rozciągliwe, że ubrania zdają się rosnąć razem z wymiarami przyszłej mamy. Po ciąży spodnie czy spódnice nadal nadają się do noszenia, gdyż zamki powodują, że ściągaczy w ogóle nie widać. Co za oszczędność pieniędzy i czasu.


(Brak Komentarzy)

Krótki ściągacz z tyłu ubrań

Tradycyjny przód ubrań i krótki ściągacz ? Dlaczego nie ! W tym sposobie regulacji wymiarów odzieży ciążowej bardzo ładnie wyglądają ubrania zapinane z tyłu na zatrzaski, zamek czy guziczki. Dodatkowo wzdłuż ściągacza, w środku biegnie miękka gumka, przepinana na guziki. Dzięki takiemu sposobowi regulacji swobodnie możemy poszerzać ubrania ciążowe w miarę rośnięcia brzuszka. Odzież ta nadaje się również do noszenia po porodzie, gdyż ładnie przylega do ciała, nie powodując w ten sposób nieestetycznego obwisania skóry. Jak widać moda ciążowa jest uniwersalna.


(Brak Komentarzy)

Sposoby regulacji odzieży ciążowej – ściągacz z gumką

Sposobem na radzenie sobie z rosnącym brzuszkiem jest również wszycie krótkiego ściągacza. Jest to rozwiązanie podobne do wcześniej przeze mnie opisanego (mam na myśli grubą gumę wszywaną do odzieży ciążowej). Ubrania ciążowe posiadające owy krótki ściągacz nie spełniały by do końca swojej roli gdyby nie wszyta w środek gumka podtrzymująca brzuszek. Dzięki takiemu sposobowi regulacji odzieży ciążowej przyszłe mamy mogą czuć się naturalnie (ściągacz nie powoduje bowiem ucisków i uczucia dyskomfortu). Spodnie czy też spódnice nie opadają, nie wiszą, lecz są ładnie trzymane na miejscu. Podobnie jak wcześniejsze jest to rozwiązanie szczególnie polecane kobietą lubiącym eksponować swój brzuch oraz dla tych lubiących biodrówki.

zp8497586rq

Możliwość komentowania Sposoby regulacji odzieży ciążowej – ściągacz z gumką została wyłączona Możliwość komentowania Sposoby regulacji odzieży ciążowej – ściągacz z gumką została wyłączona

Obniżenie linii talii w spodniach i spódniczkach

p>Kolejnym ze sposobów regulacji odzieży ciążowej jest specjalnie wykonany krój ubrań. Polega on na tym, że spódnice czy też spodnie mają obniżoną talię.W kroju tym pojawia się także często specjalna duża guma z tyłu. Guma ta jest przepinana guziczkami, dzięki temu odzież może być poszerzana zgodnie z wymiarami przyszłych mam. Krój ten świetnie umożliwia eksponowanie brzuszka, sprawia że ciężarne wyglądają sexy. Jest bardzo chwalony przez kobiety, które lubią biodrówki.

zp8497586rq

Możliwość komentowania Obniżenie linii talii w spodniach i spódniczkach została wyłączona Możliwość komentowania Obniżenie linii talii w spodniach i spódniczkach została wyłączona

Ściągacze do spodni i spódnic ciążowych

Na samym początku napiszę o systemie regulacji ubrań ciążowych polegającym na wszywaniu do spodni i spódnic specjalnych bawełnianych ściągaczy. Ściągacze te mogą być wykonane również z elastycznego materiału. Składa się on z podwójnej warstwy materiału łatwo wywijającej się na brzuch czy też na biodra. Dzięki takiemu sposobowi regulacji odzieży sama przyszła mama może decydować czy brzuszek będzie eksponowany czy też zakrywany. Warto zauważyć że ściągacz nie pogrubia kobiety i nie sprawia problemów na co dzień, wręcz przeciwnie ? jest bardzo wygodny i sam dopasowuje się do anatomicznych kształtów przyszłej mamy. Owy ?wynalazek? spełnia jeszcze jedną funkcję, mianowicie po porodzie pozwala na szybsze ?wstąpienie się? brzuszka i zmniejsza ryzyko wystąpienia rozstępów.

zp8497586rq

Możliwość komentowania Ściągacze do spodni i spódnic ciążowych została wyłączona Możliwość komentowania Ściągacze do spodni i spódnic ciążowych została wyłączona