Archiwum z: Listopad, 2008

Ciąża

Jesteś w ciąży! Gratulacje!
Przeżycia, które Cię czekają mogą być zarówno wspaniałe jak i trudne. Pamiętaj, iż każda ciąża jest inna i że Twoje odczucia, często sprzeczne, będą zmieniać się w przeciągu tygodni.
Znajomi, rodzina z pewnością będą mieli dla Ciebie mnóstwo rad, wysłuchaj ich cierpliwie i sama zdecyduj, poznając swoje ciało, co jest odpowiednie dla Ciebie i Twojego dziecka.

Kolejne wpisy w kategorii kalendarium będą opisywyały tydzień po dygodniu ciążę oraz jej rozwój. Nowe artykuły już wkrótce.(Brak Komentarzy)

Różyczka

Jeśli zachorujesz na różyczkę w ciąży, może to zaszkodzić Twojemu dziecku. Najbardziej niebezpieczne są pierwsze 3 miesiące ciąży. Jeśli chorowałaś w dzieciństwie na różyczkę (lub byłaś zaszczepiona) najprawdopodobniej jesteś odporna na jej wirusy. Mimo wszystko należy jednak unikać kontaktu z chorymi.


(Brak Komentarzy)

Leki

Przyjmuj tylko i wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Wiele leków może dostać się do łożyska i być przyczyną  nieprawidłowości płodu. Jeśli regularnie przyjmujesz jakieś leki a planujesz zajść w ciążę, poinformuj o tym swojego lekarza.


(Brak Komentarzy)

Alkohol

Najlepiej w ogóle nie pij alkoholu, zwłaszcza przez pierwsze trzy miesiące ciąży. Jeśli planujesz zajść w ciążę również powinnaś  odstawić alkohol.


(Brak Komentarzy)

Palenie

Nie tylko Ty sama powinnaś rzucić palenie, ale również Twój partner. Palenie w ciąży zwiększa ryzyko poronienia i komplikacji przy porodzie, negatywnie wpływa na wagę Twojego dziecka.
Porady- jak rzucić:

  1. myśl o zdrowiu dziecka
  2. poinformuj wszystkich, że nie palisz
  3. możesz umieszczać pieniądze, które wydałabyś na papierosy w przezroczystym naczyniu- wtedy widać jak szybko się wypełnia
  4. zrezygnuj z czynności, które narażają Cię na kontakt z dymem papierosowym
  5. ćwicz techniki oddychania

(Brak Komentarzy)

Ubranie ciążowe "na cebulkę"

Odzież ciążowa sklepu Mamma Tinello przygotowała dla pań w ciąży bardzo modną w tym sezonie jesiennym stylizację „na cebulkę”. Świtenie sprawdzą się w niej ubrania ciążowe, które kupione zostały na lato czy też wiosnę. Idealnie pasuje tu wiosenny golf a`la bezrękawnik założony na T – shirt z długim rękawkiem. wykorzystanie letniego golfu na ciepły tshirt z długim rękawem. dobrym dopełnieniem stroju bez wątpienia będą szerokie spodnie „szwedy” w ciemną kratkę. Dodają zestawowi nieco bardziej eleganckiego wyglądu i dodatkowo łamią jasną barwę ubrania.
Jako akcent i ożywienie „góry” proponujemy korale o zdecydowanej tonacji.
Całość bardzo delikatnie podkreśla brzuszek.
W chłdniejsze dni możesz narzucić na siebie trencz.
Gorąco zachęcam do obejrzenia innych jesiennych styizacji mody ciążowej.

zp8497586rq

Możliwość komentowania Ubranie ciążowe "na cebulkę" została wyłączona Możliwość komentowania Ubranie ciążowe "na cebulkę" została wyłączona