Archiwum z: Grudzień, 2008

Tydzień 5

W tym okresie zaczyna się kształtować system nerwowy dziecka, kręgosłup i mózg. Pierwszym etapem jest powstanie rdzenia w górnej warstwie komórek. Komórki zbierają się i tworzą cewę nerwową. Jeden koniec cewy będzie to mózg dziecka, a drugi to rdzeń kręgowy.  Twoje dziecko ma około 2 mm.(Brak Komentarzy)

Tydzień 4

Masa komórek w Twojej macicy pomnaża się gwałtownie, tworząc różne struktury.  Wewnętrzne komórki dzielą się na dwie i potem trzy warstwy- każda z nich to w przyszłości inna część ciała Twojego dziecka. Z pozostałych komórek powstaje worek owodniowy. Pod koniec tego okresu zarodek jest już widoczny gołym okiem.


(Brak Komentarzy)

Ciąża – pierwsze oznaki

Poranne mdłości: termin ten nie do końca oddaje to, co odczuwasz, ponieważ mdłości mogą pojawiać się zarówno rano, jak i wieczorem, a także przez cały dzień.
Biust: może się powiększyć i być wrażliwy (tak jak przed miesiączką). Możesz odczuwać również delikatne swędzenie.
Zmęczenie: możesz czuć się słabo lub mogą dokuczać ci zawroty głowy.
Jedzenie: niektóre kobiety czują metaliczny posmak w ustach. Typowe jest odstawienie niektórych potraw, a także zachcianki.


(Brak Komentarzy)

Zimowy sweter ciążowy

Ciepłego sweterka ciążowego nie może zabraknąć w szafie! Sklep MT oferuje nieco inne, bardziej orginalne wydanie zimowych swetrów. Ten opisywany przeze mnie to typ tzw. „kopertowy” posiadający szalowym łnierz, który dodatkowo chroni przed zimnem. Świetnie nadaje się na bardziej oficjalne spotkania (zamiast żakietu) oraz na codzień. Moda ciążowa nie musi się wcale różnić od tego co nosisz na co dzień, także po ciąży będziesz ten sweterek lubić.
Oferowane są dwa rozmiary : mniejsz S/M i większ L/Xl.
Dostępne kolory to : brąz, ecru oraz czarny.


(Brak Komentarzy)

Tydzień 2 i 3

Zapłodniona komórka zmieni się z jednokomórkowego jajeczka w ponad sto komórek, które będą przemieszczać się przez jajowód aż dotrą do macicy. Te komórki to blastocysta składająca się z dwóch warstw: zewnętrznej, która przekształci się w łożysko oraz wewnętrznej (tj. zarodek). Pod koniec trzeciego tygodnia blastocysta zagnieździ się w macicy. Moment ten to zapłodnienie.


(Brak Komentarzy)

Tydzień 1

Objawy ciąży
Pierwszym, najbardziej wiarygodnym, objawem ciąży jest brak miesiączki. Inne to zmęczenie, częstsze oddawanie moczu lub niektóre kobiety po prostu czują, że są w ciąży.
Możesz wykonać test ciążowy, który wykryje obecność hormonu ludzkiego hCG w moczu. Największe jego stężenie jest w pierwszym moczu porannym i wtedy najlepiej wykonać test.


(Brak Komentarzy)