Archiwum z: Marzec, 2010

Pomysły na prezent dla świeżo upieczonej mamy

Większość prezentów jakie otrzymuje świeżo upieczona mama ma związek z potrzebami maleństwa. Mama z pewnością docenia te prezenty, jednak jeśli chcesz pomyśleć również o jej potrzebach, podaruj jej coś osobistego. Pamiętaj, że każda mama jest inna i prezent powinien być dopasowany do jej osobowości i zainteresowań. Wiele mam może czuć się przytłoczona nową rolą i taki prezent z pewnością sprawi im radość i pokaże, że nie tylko maleństwo jest ważne.

Prezentem może być nie tylko kupiona rzecz, ale również oferta pomocy przy dziecku czy obowiązkach domowych.

A oto lista przykładowych prezentów dla mam:
– kosz z kosmetykami do pielęgnacji ciała
– szlafrok lub kapcie z miękkiego materiału,
– książki ulubionego autora lub o ulubionej tematyce
– płyty CD
– ulubione filmy na DVD
– pudełko czekoladek
– masaż lub inny zabieg w SPA lub u kosmetyczki
– kwiaty doniczkowe
– materiały malarskieDodaj komentarz (Komentarzy: 2)

Skóra, włosy i paznokcie: zmiany w czasie ciąży

Ciało ciężarnej kobiety ulega wielu zmianom, które dotyczą nie tylko brzucha i wagi. Ciąża ma również wpływ na skórę, włosy i paznokcie.

Skóra

U niektórych kobiet w pierwszych tygodniach ciąży może pojawić się trądzik, co jest związane ze zmianami hormonalnymi. Trądzik prawdopodobnie zniknie kiedy organizm ureguluje pracę hormonów, zalecane jest jednak aby starannie oczyszczać skórę twarzy.
Na powiekach i pod pachami mogą pojawić się brodawki, nie są one szkodliwe.
Ulec zmianie może również kolor skóry na piersiach, brodawki mogą zrobić się brązowe lub fioletowe.
U niektórych kobiet może wystąpić odbarwienie skóry twarzy (ang. mask of pregnancy) głównie na policzkach i czole. W takiej sytuacji zaleca się unikanie słońca, które pogłębia zmiany. Odbarwienie będzie powoli ustępować po ciąży.

Włosy

W czasie ciąży włosy mogą stać się grubsze, będą również szybciej rosły. Niestety zmiany włosa dotyczą różnych partii ciała takich jak szyja, broda i sutki gdzie mogą one wyrosnąć. Również włosy łonowe mogą stać się grubsze i zacząć rosnąć ku górze w kierunku brzucha.

Paznokcie

Paznokcie w czasie ciąży również staną się grubsze i twardsze. Jeśli przed ciążą miałaś cienkie paznokcie a w czasie ciąży nie zauważyłaś żadnych zmian, poinformuje o tym lekarza. Może to oznaczać, że Twoja dieta jest zbyt uboga w proteiny.


(Brak Komentarzy)

Karmienie piersią- korzyści

Karmienie piersią przez pierwszy rok życia niemowlaka jest bez wątpienia bardzo korzystne zarówno pod względem fizjologicznym jak i emocjonalnym. Dzieci karmione piersią rzadziej cierpią na alergie, są lepiej chronione przed przeziębieniami i infekcjami ucha. Z kolei mamom karmienie piersią przynosi mocniejsze kości, mniejsze ryzyko raka jajników oraz raka piersi w okresie przed menopauzy. Karmiąca mama również szybciej straci na wadze (karmienie spala od 200 do 500 kalorii dziennie) i będzie bardziej związana ze swoim dzieckiem.


(Brak Komentarzy)