Zabiegi związane z pielęgnacją urody i poprawą wyglądu są jak najbardziej potrzebne ciężarnym. Bardzo często takie drobne przyjemności są doskonałe dla poprawy nastroju. Kobiety spokojnie mogą korzystać z usług fryzjerskich, ważne jednak aby przed zabiegiem poinformować go o ciąży. Do pielęgnacji włosów powinno używać się wyłącznie łagodnych, sprawdzonych preparatów z atestem. W przypadku wizyt w salonach kosmetycznych, również należy informować kosmetyczkę o swoim odmiennym stanie. Zabronione jest zażywanie w tym czasie zabiegów z użyciem prądów galwanicznych oraz okładów o działaniu rozgrzewającym.
Przy wyborze dezodorantów do ciała, ważne jest by miały one łagodny, niedrażniący zapach, najlepiej gdy będą one w sztyfcie. Jeśli chodzisz w ciąży wiosną i latem i spędzasz sporo czasu na świeżym powietrzu należy chronić swoją skórę przed działaniem promieni słonecznych kremami i balsamami z filtrem słonecznym. Niewskazane jest korzystanie z solarium z czasie ciąży.
Dla dobrego samopoczucia ważna jest odpowiednia pielęgnacja stóp, które są szczególnie obolałe i narażone na obciążenia w czasie ciąży. Kojąco na ich stan wpływają wieczorne masaże oraz moczenie ich w wodzie z dodatkiem soli oraz specjalnych olejków. Dobre dla stóp są również codzienne ćwiczenia polegające na unoszeniu nóg i poruszaniu stopami w powietrzu (dzięki temu poprawie ulega krążenie i zmniejszają się obrzęki).