p>Przesąd 7 : Jeśli kobieta w ciąży martwi się, to dziecko będzie leworęczne. Lęki i zmartwienia mogą powodować niestrawność, bóle głowy, problemy ze snem, ale napewno nie są powodem leworęczności pociechy. Wprawdzie jej przyczyny nie są znane, ale matczyne zmartwienia nie pojawiają się w żadnej teorii formułowanej przez naukę. Preferencje co do tego, którą ręką będzie posługiwało się dziecko pojawiają się już w 10 tygodniu życia płodu.
Przesąd 8 : Przyszła matka nie powinna się z nikim dzielić jedzieniem, bo w przeciwnym wypadku nie będzie miała pokarmu. Jeśli kobieta jest optymistycznie nastawiona do karmienia piersią – będzie karmiła dosłownie na żądanie. Ponadto dobre podejście do tej sprawy wyczuwa dziecko co powoduje u niego prawidłowe ssanie.
Przesąd 9 : Zanim dziecko się urodzi nie wolno kupować mu żadnych ubranek, zabawek czy mebli bo to przyniesie nieszczęście. Kobiety dawniej bały się o dziecko, bo nie wiedziały nic o stanie jego zdrowia. Chuchały więc na zimne, aby nie kusić losu. Dzisiejsze mamy potrafią nie tylko racjonalnie myśleć, ale też mają lekarzy i badanie USG. Nie dajcie więc sobie odbierać przyjemności kupowania ubranek a wszelkie ewentualne komplikacje nie są napewno winą przedwczesnych zakupów!!!

zp8497586rq
zp8497586rq