Ciało ciężarnej kobiety ulega wielu zmianom, które dotyczą nie tylko brzucha i wagi. Ciąża ma również wpływ na skórę, włosy i paznokcie.

Skóra

U niektórych kobiet w pierwszych tygodniach ciąży może pojawić się trądzik, co jest związane ze zmianami hormonalnymi. Trądzik prawdopodobnie zniknie kiedy organizm ureguluje pracę hormonów, zalecane jest jednak aby starannie oczyszczać skórę twarzy.
Na powiekach i pod pachami mogą pojawić się brodawki, nie są one szkodliwe.
Ulec zmianie może również kolor skóry na piersiach, brodawki mogą zrobić się brązowe lub fioletowe.
U niektórych kobiet może wystąpić odbarwienie skóry twarzy (ang. mask of pregnancy) głównie na policzkach i czole. W takiej sytuacji zaleca się unikanie słońca, które pogłębia zmiany. Odbarwienie będzie powoli ustępować po ciąży.

Włosy

W czasie ciąży włosy mogą stać się grubsze, będą również szybciej rosły. Niestety zmiany włosa dotyczą różnych partii ciała takich jak szyja, broda i sutki gdzie mogą one wyrosnąć. Również włosy łonowe mogą stać się grubsze i zacząć rosnąć ku górze w kierunku brzucha.

Paznokcie

Paznokcie w czasie ciąży również staną się grubsze i twardsze. Jeśli przed ciążą miałaś cienkie paznokcie a w czasie ciąży nie zauważyłaś żadnych zmian, poinformuje o tym lekarza. Może to oznaczać, że Twoja dieta jest zbyt uboga w proteiny.