Śmiało może sięgać po nie każda z kobiet wtedy, gdy nie chcą lub nie mogą zastosować innej metody antykoncepcyjnej, współżyją tylko od czasu do czasu czy też znalazła się w sytuacji tzw.awaryjnej. Globulki dopochwowe jako środek antykoncepcyjny, w swoim składzie zawierają substancje plemnikobójcze, dzięki którym blokowane jest przenikanie plemników do komórki jajowej, a co za tym idzie uniemożliwione jest zapłodnienie.
Stosowanie : Globulkę należy włożyć głęboko do pochwy na około 10 minut przed planowanym stosunkeim płciowym. Jeśli w czasie godziny od przyjęcia pierwszej globulki nie dojdzie do wytrysku, wtedy należy włożyć kolejną dawkę. Czynność trzeba powtarzać zawsze przed każdym stosunkiem.
Jest to w sumie dosyć rzadko stosowana metoda antykoncepcyjna. Większość par preferuje używanie prezerwatyw, spiralek antykoncepcyjnych czy też pigułek antykoncepcyjnych. Przyjmowanie takich globulek ma wiele zalet (są dostępne bez recepty, zapewnione są doznania seksualne podczas stosunku…) ale posiada również szereg wad (mogą one wywołac objawy stanu zapalnego, mogą się pienić i wypływać z pochwy). Skuteczność środków plemnikobójczych według indeksu Pearla wynosi 21, przy dokładnym stosowaniu – 6.

zp8497586rq