p>O antykoncepcji nie musisz pamiętać codziennie i bać się że zapomnisz wziaść pigułki czy zdążyć z prezewatywą. Antykoncepcja ma Ci slużyć abyś Ty i Twój partner czuli się komfortowo. Plastry antykoncepcyjne są stworzone idealne dla kobiet aktywnych.
Kobiety pracujące, zabiegane nie chcą decydować się na pigułki, które należy przyjmować codziennie, najlepiej o tej samej porze, lecz z drugiej strony chca być skutecznie chronione przed niechcianą ciążą. Idealnym rozwiązaniem są dla nich plastry antykoncepcyjne, które zmienia się co tydzień. Wskaźnik Pearla dla plastrów wynosi 1,0.
Plastry są również dobrym wariantem dla kobiet cierpiących na schorzenia wątroby czy innych narządów ikładu pokarmowego, gdyż hormony omijają układ pokarmowy. Tej metody antykoncepcyjnej nie zaleca się kobietom ważącym ponad 80 kg, ponieważ skuteczność zmniejsza grubsza warstwa tłuszczu.
Skład i stosowanie :
EVRA (jedyne dostępne w Polsce plastry) zawiera dwa rodzaje hormonów kobiecych : estrogen oraz progestagen. Od momentu, gdy przykleisz plaster na swoje ciało, substancje te są w sposób ciągły uwalniane przez skórę do krwiobiegu zapobiegając ciąży w sposób podobny do pigułki antykoncepcyjnej. Oznacza to, że blokują one całkowicie jajeczkowanie.
W opakowaniu znajdują się 3 plasterki, które należy przyklejać raz w tygodniu tego samego dnia tygodnia, przez kolejne 3 tygodnie. Czwarty tydzień jest tygodniem bez plastra. W tym tygodniu powinno pojawić się, tzw. krwawienie z odstawienia, czyli coś w rodzaju miesiączki. Po upływie czwartego tygodnia, należy rozpocząć stosowanie preparatu EVRA na okres kolejnych trzech tygodni.

Miejsca do przyklejania :
Plastry można nosić w czterech miejscach: na pośladkach, podbrzuszu, górnej części tułowia lub na zewnętrznej części ramienia. Nie można naklejać plastrów na piersi!
Można wybrać inne miejsce każdego tygodnia, ale niezależnie od wybranego miejsca, plaster musi pozostać tam przez 7 dni.
Można nosić plaster w tej samej lokalizacji co tydzień. Należy unikać jednak stosowania plastra dokładnie w tym samym miejscu, co poprzednio.
Nie wolno nakładać plastra na skórę zaczerwienioną, podrażnioną, owłosioną lub zranioną.
Należy zawsze stosować tylko jeden plaster, tzn. zawsze zdjąć zużyty plaster przed przyklejeniem nowego

zp8497586rq