Przy planowaniu ciąży podejście do seksu może ulec zmianie. Wiele kobiet ma trudności z czerpaniem przyjemności ze względu na rozproszenie myślami o zbliżającym się macierzyństwie. Trudności te są zupełnie normalne, jednak nie należy zapominać o czerpaniu i dawaniu przyjemności sobie oraz partnerowi.
Dobrym sposobem na utrzymanie iskry pomiędzy partnerami podczas prób zajścia w ciążę jest wykorzystanie tego czasu na pozycje, które nie będą możliwe w trakcie ciąży.
Cześć kobiet martwi się również zmianami jakie zajdą w ich ciałach podczas ciąży. Może to mieć wpływ na życie seksualne. Jeśli tak jest, porozmawiajcie na ten temat. Z pewnością przekonasz się, że dla Twojego partnera zmiany ciała nie są najważniejsze i całkowicie mu nie przeszkadzają.
I ostatnia rzecz: kochajcie się często. Aby osiągnąć najwyższą jakość spermy najlepiej jest kochać się około 4 razy w tygodniu. Abstynencja seksualna powoduje zwiększenie ilości spermy, ale nie jest korzystna ponieważ jednocześnie obniża ruchliwość spermy. Regularne kochanie zagwarantuje wam zdrową spermę kiedy będziesz miała owulację.